KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12969080

nr 1296 9080

Edward Hargitt

(1835-1895), Storbritannien

Blandteknik, Signerad, daterad 1873. Mixed media, ca 33x51 cm

Edward Hargitt, skottsk bildkonstnär och ornitolog född 1835, död 1895.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 9 december 2019
kl 18:42:58

Edward Hargitt

Läs mer om Edward Hargitt